Info-budka w Wojewódzkim Centrum Onkologicznym w Gdańsku

Od wtorku 5 listopada 2019 roku, pacjenci Wojewódzkiego Centrum Onkologicznego w Gdańsku, mogą na miejscu za pomocą multimedialnej Info-budki zapisać się na bezpłatne badanie kolonoskopowe.


Ten nietypowy sposób dotarcia do pacjentów jest częścią akcji promocyjnej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”. Ma ona przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej profilaktyki raka jelita grubego ale też zminimalizowanie lęku przed badaniem, które przy prawidłowym przygotowaniu się pacjenta trwa niecałe 20 minut.

Info-budka pełni rolę informacyjno-edukacyjną, można się z niej dowiedzieć szczegółów dotyczących projektu oraz sprawdzić swoją wiedzę poprzez rozwiązanie quizu na temat profilaktyki raka jelita grubego.
Przede wszystkim jednak, można na miejscu za jej pośrednictwem zgłosić się na badanie.

 

Akcja promocyjna jest częścią rozpoczętej w 2018 roku trzyletniej kampanii skierowanej do kobiet i mężczyzn, mieszkańców woj. pomorskiego, aktywnych zawodowo w wieku 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego oraz w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego.
Z badań mogą skorzystać również osoby młodsze, tj. w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego, lub osoby w wieku 20-49 lat pochodzące z rodziny z zespołami genetycznymi.

Na badania można również zapisać się poprzez Formularz zgłoszeniowy na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

Profilaktyczna kolonoskopia powinna być wykonywana raz na 10 lat, osoby ze wskazaniem medycznym mogą  ją wykonać w znieczuleniu ogólnym.

 

Adres Info-budki: Wojewódzkie Centrum Onkologiczne
Aleja Zwycięstwa 31/32, 80-219 Gdańsk
piętro II

 

IMG 20191105 140620

IMG 20191105 140628