Mural w Bytowie - już trzeci mural w ramach naszej kampanii społecznej

W lipcu powstał już trzeci mural, który jest częścią kampanii społecznej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię” realizowanej w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego”.

 

Mural powstał na budynku Żłobka „Jaś i Małgosia”, przy ulicy Sikorskiego 47 w Bytowie i ma powierzchnię ponad 30 metrów kwadratowych.

 

Mural został wykonany przez Konrada Kowala z KOKA Studio i przedstawia wielkoformatowy rysunek satyryczny, autorstwa trójmiejskiej rysowniczki Agnieszki Szczepaniak.

 

Powstał on dzięki współpracy realizatora projektu COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. z Urzędem Miasta w Bytowie. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Bytowie bardzo się zaangażowali w nasz projekt i wspierają naszą kampanię promocyjną. Powiat bytowski należy do obszarów „białych plam”, czyli obszarów o najniższej zgłaszalności na profilaktyczne badania kolonoskopowe, dlatego też tak ważne było, aby mural powstał między innymi w Bytowie. Mural ma na celu przyciąganie uwagi mieszkańców i zachęcanie ich do wykonywania badań.

mural Bytow 1