Nasz bałwan na Święta pojechał do Starogardu Gdańskiego.

Możecie go  teraz spotkać przed Przychodnią Medpharma, gdzie zaprasza na profilaktyczne badania kolonoskopii.


To już kolejna wycieczka Bałwana w ramach Projektu „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć  zrób kolonoskopię”.
Wybór miejsca nie jest przypadkowy bowiem Starogard Gdański należy do regionów o najniższym poziomie zgłaszalności na profilaktyczne badania kolonoskopowe.


Kolonoskopię można wykonać właśnie w przychodni Medpharma ZOZ S.A. – w Nowej Wsi Rzecznej. Na badanie można umówić się można pod numerem telefonu 58 530 86 20
lub poprzez nasz kwestionariusz: https://kolonoskopia.copernicus.gda.pl/umow-badanie/


Bałwan jest częścią rozpoczętej w 2018 roku trzyletniej kampanii skierowanej do kobiet i mężczyzn, mieszkańców woj. pomorskiego, aktywnych zawodowo w wieku 50-65 lat, którzy nie mają objawów raka jelita grubego oraz w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego.
Z badań mogą skorzystać również osoby młodsze, tj. w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego, lub osoby w wieku 20-49 lat pochodzące z rodziny z zespołami genetycznymi.


Pamiętajmy, że nowotwór jelita, jak mało który nowotwór, daje nam dużo czasu na jego wykrycie. Polipy złośliwieją średnio od 7 do 12 lat, wobec czego mamy realną szansę na wykrycie zmian w momencie, kiedy nie powodują one jeszcze zagrożenia życia. Te niecałe pół godziny - bo tyle najczęściej trwa badanie -może odmienić naszą przyszłość. Od początku projektu tj. od 01.01.2018 – do dziś, na badanie zgłosiło się 3 330 osób.

IMG 5108

IMG 5109