Video mapping 3D Bytów

9 czerwca na dziedzińcu zamku w Bytowie odbył  się pierwszy z zaplanowanego w tym roku cyklu video mappingów. Było to wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk oraz zawierające elementy edukacyjne,.

Video mapping jest częścią projektu „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”, realizowanej od 2018 roku przez COPERNICUS PL Sp. z o.o. Celem kampanii jest zwiększenie świadomość mieszkańców w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i zachęcenie do wykonywania badań kolonoskopowych. Może nie wszyscy wiedzą – badanie jest bezpłatne i może uratować życie.

Pierwszy video mapping w Bytowie odbył się w zeszłym roku w ramach projektu „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”. W tym roku tematem przewodnim pokazu jest profilaktyka raka jelita grubego. W ramach kampanii zaplanowane są trzy tego typu wydarzenia. Po Bytowie kolejne odbędą się w Starogardzie Gdańskim oraz Kościerzynie. To właśnie w tych miejscach odsetek badań profilaktycznych jest najmniejszy w województwie wobec czego edukacja w tym zakresie jest niezbędna.

Rak jelita grubego i odbytu jest trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem, z czego prawie 60% zachorowań występuje w krajach rozwiniętych. Ta niechlubna statystyka dotyczy również Polski.  Dziennie z powodu raka jelita grubego umierają 33 osoby.

Nie czekajcie – zadzwońcie pod nr 58 727 01 30

IMG 0744