Wznowienie badań i spotkań informacyjnych!

Szanowni Państwo, 
Od 01.06.2020 roku wznowione zostają profilaktyczne badania kolonoskopowe realizowane w ramach projektu pn. Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego w dwóch lokalizacjach: Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku tj. Szpitalu św. Wojciecha (Al. Jana Pawła II 50) i Szpitalu im. M. Kopernika (ul. Nowe Ogrody 1-6)


W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wprowadzone zostają następujące procedury:


I. Postępowanie podczas spotkań informacyjno-edukacyjnych kwalifikujących pacjenta na badanie:

  1. Pacjenci umawiani będą z edukatorem telefonicznie na konkretną godzinę.
  2. Spotkania informacyjno -edukacyjne odbywać się będą w wydzielonym pomieszczeniu z zachowaniem reżimu sanitarnego ( wymagany odstęp, pomiar temperatury, obowiązkowe maseczki i dezynfekcja rąk (płyn dostępny dla pacjentów w miejscu spotkania).
  3. W dniu spotkania pacjent wypełnia Ankietę „Wywiad epidemiologiczny dla pacjentów przyjmowanych do oddziałów, poradni, pracowni i zakładów COPERNICUS PL Sp. z o.o. w Gdańsku” (wzór ankiety do pobrania: Ankieta-epidemiologiczna-SARSCOV2-pdf)

II. Postępowanie przed wyznaczonym badaniem kolonoskopwym:

  1. Dzień przed badaniem, telefonicznie, zostaną zebrane potrzebne informacje o stanie zdrowia pacjenta - w szczególności informacje dot. ewentualnych objawów infekcji bądź kontaktu z osobą chorą lub powracającą z miejsc zagrożonych występowaniem SARS-CoV-2.
  2. Na badanie pacjent powinien zgłosić się do Pracowni Endoskopowej szpitala o wyznaczonej godzinie.
  3. W dniu badania, pacjent wypełnia Ankietę „Wywiad epidemiologiczny dla pacjentów przyjmowanych do oddziałów, poradni, pracowni i zakładów COPERNICUS PL Sp. z o.o. w Gdańsku” (wzór ankiety do pobrania: Ankieta-epidemiologiczna-SARSCOV2-pdf)
  4. Przyjęcie pacjenta na badanie odbywać się będzie w ścisłym  reżimie sanitarnym tj. wywiad, pomiar ciepłoty ciała, zachowanie odstępu pomiędzy pacjentami, obowiązkowe maseczki (pacjent ma posiadać swoją), dezynfekcja rąk (płyn dostępny dla pacjentów w Pracowni Endoskopii).

Osoby towarzyszące proszone są o nieprzychodzenie z pacjentem w dniu spotkania i badania – chyba że wymaga tego jego stan zdrowia.

Ze wszystkimi pacjentami, którzy mieli odwołane badania kolonoskopowe skontaktujemy się telefonicznie i przekażemy nowy termin badania.

Osoby, które wysłały Formularz zgłoszeniowy również zostaną powiadomione telefonicznie o najbliższych terminach spotkań informacyjno-edukacyjnych i dostępnych terminach badań.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za wyrozumiałość i cierpliwość.